CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Product Attributes:
Series HU
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 470mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings -
Applications General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency 1.15 A @ 120 Hz
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency -
Impedance -
TT-DKEY-4193-HU2W221MCZS2WPEC-ND
AIC tech Inc.
1 1
AIC tech Inc. 4193-HU2W221MCZS2WPEC-ND
Sku: TT-DKEY-4193-HU2W221MCZS2WPEC-ND
Description of product
Product Attributes:
Series HU
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450 V
Polarization Polar
Ratings -
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)