LEVEL 7, RF/LO 3800 - 12000 MHZ
Product Status Active
RF Type General Purpose
Frequency 3.8GHz ~ 12GHz
Number of Mixers 1
Gain -
Noise Figure -
Secondary Attributes Up/Down Converter
Current - Supply 40mA
Voltage - Supply -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3157-MCA1-12G+TR-ND,3157-MCA1-12G+CT-ND,3157-MCA1-12G+DKR-ND
Mini-Circuits
1 1
Mini-Circuits 3157-MCA1-12G+TR-ND,3157-MCA1-12G+CT-ND,3157-MCA1-12G+DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3157-MCA1-12G+TR-ND,3157-MCA1-12G+CT-ND,3157-MCA1-12G+DKR-ND
Description of product
Product Status Active
RF Type General Purpose
Frequency 3.8GHz ~ 12GHz
Number of Mixers 1
Gain -
Noise Figure -
Current - Supply 40mA