LEVEL 13, RF/LO 1000 - 4200 MHZ
Product Status Active
RF Type Cellular, PCN, Radar, WCDMA
Frequency 1GHz ~ 4.2GHz
Number of Mixers 1
Gain -
Noise Figure -
Secondary Attributes -
Current - Supply 40mA
Voltage - Supply -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-SMD, No Lead
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3157-MAC-42MH+TR-ND,3157-MAC-42MH+CT-ND,3157-MAC-42MH+DKR-ND
Mini-Circuits
1 1
Mini-Circuits 3157-MAC-42MH+TR-ND,3157-MAC-42MH+CT-ND,3157-MAC-42MH+DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3157-MAC-42MH+TR-ND,3157-MAC-42MH+CT-ND,3157-MAC-42MH+DKR-ND
Description of product
Product Status Active
Frequency 1GHz ~ 4.2GHz
Number of Mixers 1
Gain -
Noise Figure -
Secondary Attributes -
Current - Supply 40mA