RemotePro50W Remote Power System
Product Attributes:
Series RemotePro ® 340W Lithium
Product Status Active
Power (Watts) - Max 75 W
Current @ Pmpp 20 A
Voltage @ Pmpp 24 V
Voltage - Open Circuit -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Package / Case Cells
Size / Dimension 62.008" L x 52.244" W x 1.378" H (1575.00mm x 1327.00mm x 35.00mm)
TT-DKEY-2414-RPSTL12/48M-200L-340-ND
Tycon Systems Inc.
1 1
Tycon Systems Inc. 2414-RPSTL12/48M-200L-340-ND
Sku: TT-DKEY-2414-RPSTL12/48M-200L-340-ND
Description of product
Product Attributes:
Product Status Active
Power (Watts) - Max 75 W
Current @ Pmpp 20 A
Voltage @ Pmpp 24 V
Voltage - Open Circuit -
Package / Case Cells