VFD-MS300 7.5HP 5.5KW 230V 25A
Product Attributes:
Series MS300
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Number of Motors 4
Voltage - Load -
Current - Output 25A
Wattage - Load 5500 W
Voltage - Supply 230VAC
Interface USB, RS-485
Features -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Approval Agency -
Ingress Protection -
TT-DKEY-2039-VFD25AMS23ANSHA-ND
Delta Electronics/Industrial Automation
1 1
Delta Electronics/Industrial Automation 2039-VFD25AMS23ANSHA-ND
Sku: TT-DKEY-2039-VFD25AMS23ANSHA-ND
Description of product
VFD-MS300 7.5HP 5.5KW 230V 25A
Product Attributes:
Series MS300
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Number of Motors 4
Voltage - Load -
Current - Output 25A
Wattage - Load 5500 W
Voltage - Supply 230VAC
Interface USB, RS-485