LED WHITE 2700K 90CRI 3030
Product Attributes:
Series LM302D
Product Status Active
Color White, Warm
CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test -
Flux @ 25°C, Current - Test 126lm (121lm ~ 131lm)
Current - Test 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.2V
Lumens/Watt @ Current - Test 139 lm/W
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Max 200mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package 3030
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
TT-DKEY-1510-SPMWH3327FS7GAW3SFTR-ND,1510-SPMWH3327FS7GAW3SFCT-ND,1510-SPMWH3327FS7GAW3SFDKR-ND
Samsung Semiconductor, Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-1510-SPMWH3327FS7GAW3SFTR-ND,1510-SPMWH3327FS7GAW3SFCT-ND,1510-SPMWH3327FS7GAW3SFDKR-ND
Description of product
LED WHITE 2700K 90CRI 3030
Product Attributes:
Series LM302D
Product Status Active
Color White, Warm
Flux @ 85°C, Current - Test -
Current - Test 150mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Max 200mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 3030