LED
Product Attributes:
Series LM281B+
Product Status Active
Color White, Warm
CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test -
Flux @ 25°C, Current - Test 69lm (67lm ~ 71lm)
Current - Test 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test 156 lm/W
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Max 200mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1113 (2835 Metric)
Supplier Device Package 2835
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
TT-DKEY-1510-SPMWH1228FD7WAWUVGTR-ND,1510-SPMWH1228FD7WAWUVGCT-ND,1510-SPMWH1228FD7WAWUVGDKR-ND
Samsung Semiconductor, Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-1510-SPMWH1228FD7WAWUVGTR-ND,1510-SPMWH1228FD7WAWUVGCT-ND,1510-SPMWH1228FD7WAWUVGDKR-ND
Description of product
LED
Product Attributes:
Series LM281B+
Product Status Active
Color White, Warm
Flux @ 85°C, Current - Test -
Current - Test 150mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Max 200mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 2835