SSD 160GB M.2 TLC SATA III 3.3V
Product Attributes:
Series X-76M2 2242
Product Status Active
Memory Size 160GB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor M.2 Module
Speed - Read 560MB/s
Speed - Write 480MB/s
Voltage - Supply 3.3V
Type SATA III
Current - Max -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Weight -
Size / Dimension 42.00mm x 22.00mm x 3.58mm
TT-DKEY-1052-SFSA160GM2AK2TO-C-8C-22P-STD-ND
Swissbit
1 1
Swissbit 1052-SFSA160GM2AK2TO-C-8C-22P-STD-ND
Sku: TT-DKEY-1052-SFSA160GM2AK2TO-C-8C-22P-STD-ND
Description of product
Product Attributes:
Series X-76M2 2242
Product Status Active
Memory Size 160GB
Form Factor M.2 Module
Speed - Read 560MB/s
Speed - Write 480MB/s
Voltage - Supply 3.3V
Type SATA III
Current - Max -
Weight -