CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Product Attributes:
Series FT
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Ripple Current @ Low Frequency 390 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Impedance -
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
TT-DKEY-10-EEE-FTE221XAPTR-ND,10-EEE-FTE221XAPCT-ND,10-EEE-FTE221XAPDKR-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-EEE-FTE221XAPTR-ND,10-EEE-FTE221XAPCT-ND,10-EEE-FTE221XAPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-10-EEE-FTE221XAPTR-ND,10-EEE-FTE221XAPCT-ND,10-EEE-FTE221XAPDKR-ND
Description of product
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Product Attributes:
Series FT
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Impedance -
Lead Spacing -