FAN AXIAL 120X38MM 100VAC TERM
Product Attributes:
Series R87F
Product Status Active
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Width 38.00mm
Air Flow 110.7 CFM (3.10m³/min)
Static Pressure 0.374 in H2O (93.1 Pa)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Features -
Noise 42.0dB
Power (Watts) 15.00W
RPM 2750 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -
Operating Temperature -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Approval Agency CSA, UL
Weight 1.2 lbs (544.3 g)
TT-DKEY-Z3714-ND,2266-R87F-A1A15HP-ND
Omron Electronics Inc-EMC Div
1 1
Omron Electronics Inc-EMC Div Z3714-ND,2266-R87F-A1A15HP-ND
Sku: TT-DKEY-Z3714-ND,2266-R87F-A1A15HP-ND
Description of product
FAN AXIAL 120X38MM 100VAC TERM
Product Attributes:
Series R87F
Product Status Active
Voltage - Rated 100VAC
Width 38.00mm
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 42.0dB
Power (Watts) 15.00W
RPM 2750 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -