TEST LEAD 22AWG YELLOW 1000'
Product Attributes:
Series 2722
Product Status Active
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 26/36
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.032" (0.81mm)
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 5000V
Operating Temperature -80°C ~ 80°C
Jacket Color Yellow
Ratings -
Features -
Grade -
Qualification MIL-I-3930A Type JP
TT-DKEY-W2722Y-1000-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics W2722Y-1000-ND
Sku: TT-DKEY-W2722Y-1000-ND
Description of product
TEST LEAD 22AWG YELLOW 1000'
Product Attributes:
Series 2722
Product Status Active
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 22 AWG
Conductor Strand 26/36
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 5000V