RES 25M OHM 0.1% 3/4W RADIAL
Product Status Active
Resistance 25 MOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max) 0.520" (13.21mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-USF371-25.0M-B-5PPM-ND
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. USF371-25.0M-B-5PPM-ND
Sku: TT-DKEY-USF371-25.0M-B-5PPM-ND
Description of product
RES 25M OHM 0.1% 3/4W RADIAL
Product Status Active
Resistance 25 MOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Package / Case Radial
Supplier Device Package -