DIODE ZENER ARRAY 6.8V UMD5
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 2 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package UMD5
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
TT-DKEY-UMZ6.8ENTR-ND,UMZ6.8ENCT-ND,UMZ6.8ENDKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor UMZ6.8ENTR-ND,UMZ6.8ENCT-ND,UMZ6.8ENDKR-ND
Sku: TT-DKEY-UMZ6.8ENTR-ND,UMZ6.8ENCT-ND,UMZ6.8ENDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 6.8V UMD5
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package UMD5
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms