DIODE ZENER ARRAY 16V 200MW UMD3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Tolerance -
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 12 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package UMD3
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms
TT-DKEY-UMZ16NT106TR-ND,UMZ16NT106CT-ND,UMZ16NT106DKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor UMZ16NT106TR-ND,UMZ16NT106CT-ND,UMZ16NT106DKR-ND
Sku: TT-DKEY-UMZ16NT106TR-ND,UMZ16NT106CT-ND,UMZ16NT106DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance -
Power - Max 200 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package UMD3
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms