RES 330 OHM 5% 5W RADIAL
Product Attributes:
Series TWM
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 5W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-TWM5J330E-ND
Ohmite
1 1
Ohmite TWM5J330E-ND
Sku: TT-DKEY-TWM5J330E-ND
Description of product
RES 330 OHM 5% 5W RADIAL
Product Attributes:
Series TWM
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 5W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial