RES 100K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Product Attributes:
Series TK200
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.63mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-TK233-100K-0.1%-10PPM-ND
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. TK233-100K-0.1%-10PPM-ND
Sku: TT-DKEY-TK233-100K-0.1%-10PPM-ND
Description of product
RES 100K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Product Attributes:
Series TK200
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Thick Film
Package / Case Radial
Supplier Device Package -