RES 100 OHM 5% 35W TO220
Product Attributes:
Series TCH
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 35W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.44mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-TCH35P100RJE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite TCH35P100RJE-ND
Sku: TT-DKEY-TCH35P100RJE-ND
Description of product
RES 100 OHM 5% 35W TO220
Product Attributes:
Series TCH
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 35W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220