RES 5.1K OHM 5% 20W TO220
Product Attributes:
Series TAH
Product Status Active
Resistance 5.1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-TAH20P5K10JE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite TAH20P5K10JE-ND
Sku: TT-DKEY-TAH20P5K10JE-ND
Description of product
RES 5.1K OHM 5% 20W TO220
Product Attributes:
Series TAH
Product Status Active
Resistance 5.1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Operating Temperature -
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220