DIODE ZENER ARRAY 6.2V SMD3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SMD3
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
TT-DKEY-STZ6.2NT146TR-ND,STZ6.2NT146CT-ND,STZ6.2NT146DKR-ND
Rohm Semiconductor
1 1
Rohm Semiconductor STZ6.2NT146TR-ND,STZ6.2NT146CT-ND,STZ6.2NT146DKR-ND
Sku: TT-DKEY-STZ6.2NT146TR-ND,STZ6.2NT146CT-ND,STZ6.2NT146DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SMD3
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SMD3
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms