RES 10 OHM 5% 4W AXIAL
Product Attributes:
Series SP
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 4W
Composition Wirewound
Features Fusible, Safety
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-SP3AJT10R0TR-ND,SP3AJT10R0CT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc SP3AJT10R0TR-ND,SP3AJT10R0CT-ND
Sku: TT-DKEY-SP3AJT10R0TR-ND,SP3AJT10R0CT-ND
Description of product
RES 10 OHM 5% 4W AXIAL
Product Attributes:
Series SP
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 4W
Composition Wirewound
Features Fusible, Safety
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial