RES 500M OHM 1% 1.5W RADIAL
Product Attributes:
Series Slim-Mox
Product Status Active
Resistance 500 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-SM104FE-500M-ND
Ohmite
1 1
Ohmite SM104FE-500M-ND
Sku: TT-DKEY-SM104FE-500M-ND
Description of product
RES 500M OHM 1% 1.5W RADIAL
Product Attributes:
Series Slim-Mox
Product Status Active
Resistance 500 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial