RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
Series CFM
Product Status Active
Resistance 330 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient 0/ -850ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-S330KHTR-ND,S330KHCT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc S330KHTR-ND,S330KHCT-ND
Sku: TT-DKEY-S330KHTR-ND,S330KHCT-ND
Description of product
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
Series CFM
Product Status Active
Resistance 330 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial