POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR
Product Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Actuator Type Slotted
Actuator Length 2.000" (50.80mm)
Actuator Diameter 0.249" (6.32mm)
Bushing Thread 3/8-32
Mounting Type Panel Mount
TT-DKEY-RV4NJ104C-ND
Precision Electronics Corporation
1 1
Precision Electronics Corporation RV4NJ104C-ND
Sku: TT-DKEY-RV4NJ104C-ND
Description of product
POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR
Product Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Actuator Type Slotted