RES 100 OHM 20W 5% TO220
Product Attributes:
Series RTO 20
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-RT20J-100-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice RT20J-100-ND
Sku: TT-DKEY-RT20J-100-ND
Description of product
RES 100 OHM 20W 5% TO220
Product Attributes:
Series RTO 20
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Non-Inductive
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220