ADJ PWR RES 10 OHM 100W CHAS MT
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 100 W
Tolerance ±5%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)
Length 4.606" (117.00mm)
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-RSSD-10C-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice RSSD-10C-ND
Sku: TT-DKEY-RSSD-10C-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 100 W
Tolerance ±5%
Adjustment Type Slide
Length 4.606" (117.00mm)