68009572af01cd4dc436ddee Vishay Sfernice RSSD-100A-ND https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68009573af01cd4dc436ddf1/rssdpercent20seriespercent20168mm.jpg
ADJ PWR RES 100 OHM 200W CHAS MT
Product Attributes:
Series RSSD
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 200 W
Tolerance ±5%
Adjustment Type Slide
Diameter 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length 6.614" (168.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Termination Solder Lug
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-RSSD-100A-ND
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice RSSD-100A-ND
Sku: TT-DKEY-RSSD-100A-ND
Description of product
Product Attributes:
Series RSSD
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 200 W
Tolerance ±5%
Adjustment Type Slide
Length 6.614" (168.00mm)