RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-RNF18FTD49K9TR-ND,RNF18FTD49K9CT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc RNF18FTD49K9TR-ND,RNF18FTD49K9CT-ND
Sku: TT-DKEY-RNF18FTD49K9TR-ND,RNF18FTD49K9CT-ND
Description of product
RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial