RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-RNF14FTD301RTR-ND,RNF14FTD301RCT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc RNF14FTD301RTR-ND,RNF14FTD301RCT-ND
Sku: TT-DKEY-RNF14FTD301RTR-ND,RNF14FTD301RCT-ND
Description of product
RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial