RES 100K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series RNF
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-RNF14BTE100KTR-ND,RNF14BTE100KCT-ND
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc RNF14BTE100KTR-ND,RNF14BTE100KCT-ND
Sku: TT-DKEY-RNF14BTE100KTR-ND,RNF14BTE100KCT-ND
Description of product
RES 100K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series RNF
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial