RF TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL TH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
RF Family/Standard General ISM > 1GHz
Protocol RAMP
Modulation FHSS
Frequency 2.4GHz
Data Rate 500kbps
Power - Output 18dBm
Sensitivity -95dBm
Serial Interfaces UART
Antenna Type Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part -
Memory Size -
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
Current - Receiving 36mA
Current - Transmitting 166mA
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
TT-DKEY-RM024-P10-C-30-ND
Ezurio LLC
1 1
Ezurio LLC RM024-P10-C-30-ND
Sku: TT-DKEY-RM024-P10-C-30-ND
Description of product
RF TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL TH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Protocol RAMP
Modulation FHSS
Frequency 2.4GHz
Data Rate 500kbps
Power - Output 18dBm
Sensitivity -95dBm
Serial Interfaces UART
Utilized IC / Part -
Memory Size -
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
Current - Receiving 36mA
Current - Transmitting 166mA
Mounting Type Through Hole