POT 250 OHM 25W WIREWOUND LINEAR
Product Status Active
Resistance (Ohms) 250
Tolerance ±10%
Power (Watts) 25W
Actuator Type Flatted
Actuator Length 0.750" (19.05mm)
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread 3/8-32
Mounting Type Panel Mount
TT-DKEY-RHS250E-ND
Ohmite
1 1
Ohmite RHS250E-ND
Sku: TT-DKEY-RHS250E-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance (Ohms) 250
Tolerance ±10%
Power (Watts) 25W
Actuator Type Flatted