RES 24 OHM 5% 30W TO220-2
Product Status Active
Resistance 24 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package TO-220-2
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.760" (19.30mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-PWR221T-30-24R0J-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PWR221T-30-24R0J-ND
Sku: TT-DKEY-PWR221T-30-24R0J-ND
Description of product
RES 24 OHM 5% 30W TO220-2
Product Status Active
Resistance 24 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200