SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 60mm
Size / Dimension Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.276" H (75.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
TT-DKEY-PTL60-15G1-103B2-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PTL60-15G1-103B2-ND
Sku: TT-DKEY-PTL60-15G1-103B2-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 60mm