SLIDE POT 5K OHM 0.125W TOP 45MM
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 45mm
Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
TT-DKEY-PTL45-19A1-502B1-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PTL45-19A1-502B1-ND
Sku: TT-DKEY-PTL45-19A1-502B1-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 45mm