SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 30MM
Product Attributes:
Series Pro Audio PTL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 30mm
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
TT-DKEY-PTL30-10R0-103B2-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PTL30-10R0-103B2-ND
Sku: TT-DKEY-PTL30-10R0-103B2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Pro Audio PTL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 30mm