SLIDE POT 500KOHM 0.05W TOP 20MM
Product Attributes:
Series Pro Audio PTL
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 20mm
Size / Dimension Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.276" H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
TT-DKEY-PTL20-10O0-504B2-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PTL20-10O0-504B2-ND
Sku: TT-DKEY-PTL20-10O0-504B2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Pro Audio PTL
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Standard, LED
Travel Range 20mm