SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
Product Attributes:
Series Pro Audio PSM
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Motor
Travel Range 60mm
Size / Dimension Rectangular - 4.409" L x 0.512" W x 1.378" H (112.00mm x 13.00mm x 35.00mm)
Mounting Type Through Hole
TT-DKEY-PSM60-081A-103B2-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. PSM60-081A-103B2-ND
Sku: TT-DKEY-PSM60-081A-103B2-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Pro Audio PSM
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance ±20%
Adjustment Type Top
Fader Type Motor
Travel Range 60mm