RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series HVR25
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-PPCQF100KTR-ND,PPCQF100KCT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPCQF100KTR-ND,PPCQF100KCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPCQF100KTR-ND,PPCQF100KCT-ND
Description of product
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series HVR25
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial