RES 270K OHM 1W 5% AXIAL
Product Attributes:
Series PR01
Product Status Active
Resistance 270 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-PPC270KW-1TR-ND,PPC270KW-1CT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC270KW-1TR-ND,PPC270KW-1CT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC270KW-1TR-ND,PPC270KW-1CT-ND
Description of product
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL
Product Attributes:
Series PR01
Product Status Active
Resistance 270 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial