RES 2.21K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series MRS25
Product Status Active
Resistance 2.21 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-PPC2.21KZTR-ND,PPC2.21KZCT-ND
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC2.21KZTR-ND,PPC2.21KZCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC2.21KZTR-ND,PPC2.21KZCT-ND
Description of product
RES 2.21K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
Series MRS25
Product Status Active
Resistance 2.21 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package -