VARISTOR 12V 0805
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Maximum AC Volts -
Maximum DC Volts 6 V
Varistor Voltage (Min) -
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Varistor Voltage (Max) -
Current - Surge -
Energy -
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 22000 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0805 (2012 Metric)
TT-DKEY-P223ZJTR-ND,P223ZJCT-ND,P223ZJDKR-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components P223ZJTR-ND,P223ZJCT-ND,P223ZJDKR-ND
Sku: TT-DKEY-P223ZJTR-ND,P223ZJCT-ND,P223ZJDKR-ND
Description of product
VARISTOR 12V 0805
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Maximum AC Volts -
Maximum DC Volts 6 V
Varistor Voltage (Min) -
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Varistor Voltage (Max) -
Current - Surge -
Energy -
Number of Circuits 1