RES 2.2K OHM 10% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series OX
Product Status Active
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 1W
Composition Ceramic
Features Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient -1000/ -1600ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-OX222KE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite OX222KE-ND
Sku: TT-DKEY-OX222KE-ND
Description of product
RES 2.2K OHM 10% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series OX
Product Status Active
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 1W
Composition Ceramic
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial