RF ANT 850MHZ/900MHZ YAGI FME ML
Product Attributes:
SeriesOSCAR 3A
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Frequency Range-
Antenna TypeYagi, 8-Element
Number of Bands4
VSWR1.6
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationFME Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)22.441" (570.00mm)
ApplicationsGPRS, GSM
TT-DKEY-OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19-ND
in stockINR 8644.845132
Siretta Ltd
1 1
Siretta Ltd OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19-ND
Sku: TT-DKEY-OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesOSCAR 3A
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency Range-
Antenna TypeYagi, 8-Element
Number of Bands4
VSWR1.6
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
TerminationFME Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)22.441" (570.00mm)