RES 0.15 OHM 1% 30W TO220
Product Status Active
Resistance 150 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-MP930-0.15F-ND
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. MP930-0.15F-ND
Sku: TT-DKEY-MP930-0.15F-ND
Description of product
RES 0.15 OHM 1% 30W TO220
Product Status Active
Resistance 150 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 30W
Composition Thick Film
Supplier Device Package TO-220