RES 1.5 OHM 1% 15W TO126
Product Attributes:
Series Kool-Pak®MP900
Product Status Active
Resistance 1.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 15W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient -20/ +80ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-126-2
Supplier Device Package TO-126
Size / Dimension 0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.450" (11.44mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-MP915-1.50-F-ND
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. MP915-1.50-F-ND
Sku: TT-DKEY-MP915-1.50-F-ND
Description of product
RES 1.5 OHM 1% 15W TO126
Product Attributes:
Series Kool-Pak®MP900
Product Status Active
Resistance 1.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 15W
Composition Thick Film
Package / Case TO-126-2
Supplier Device Package TO-126