RES 100 OHM 1% 20W TO220
Product Attributes:
Series Kool-Pak®MP800
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient -20/ +50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max) 0.590" (14.99mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-MP820-100F-ND
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. MP820-100F-ND
Sku: TT-DKEY-MP820-100F-ND
Description of product
RES 100 OHM 1% 20W TO220
Product Attributes:
Series Kool-Pak®MP800
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 20W
Composition Thick Film
Supplier Device Package TO-220