RES 10M OHM 1% 3.8W AXIAL
Product Attributes:
Series Super-Mox
Product Status Active
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3.9W
Composition Metal Oxide Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.063" L (8.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-MOX91021005FVE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite MOX91021005FVE-ND
Sku: TT-DKEY-MOX91021005FVE-ND
Description of product
RES 10M OHM 1% 3.8W AXIAL
Product Attributes:
Series Super-Mox
Product Status Active
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3.9W
Composition Metal Oxide Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial