DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Supplier Device Package SOD-123
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-MMSZ11T1GOSTR-ND,MMSZ11T1GOSCT-ND,MMSZ11T1GOSDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi MMSZ11T1GOSTR-ND,MMSZ11T1GOSCT-ND,MMSZ11T1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MMSZ11T1GOSTR-ND,MMSZ11T1GOSCT-ND,MMSZ11T1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms