DIODE ZENER 36V 300MW SOD323
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±6%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Qualification -
TT-DKEY-MM3Z36VT1GOSTR-ND,MM3Z36VT1GOSCT-ND,MM3Z36VT1GOSDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi MM3Z36VT1GOSTR-ND,MM3Z36VT1GOSCT-ND,MM3Z36VT1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MM3Z36VT1GOSTR-ND,MM3Z36VT1GOSCT-ND,MM3Z36VT1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 36V 300MW SOD323
Product Status Active
Tolerance ±6%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms