DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD323
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Tolerance ±7%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Qualification -
TT-DKEY-MM3Z2V7T1GOSTR-ND,MM3Z2V7T1GOSCT-ND,MM3Z2V7T1GOSDKR-ND
onsemi
1 1
onsemi MM3Z2V7T1GOSTR-ND,MM3Z2V7T1GOSCT-ND,MM3Z2V7T1GOSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-MM3Z2V7T1GOSTR-ND,MM3Z2V7T1GOSCT-ND,MM3Z2V7T1GOSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD323
Product Status Active
Tolerance ±7%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms